+48 501-033-277

Ultraformer III w ofercie


Ultraformer III Wrocław

Zabiegi w naszym gabinecie


Botox Wrocław
Botox
Kwas hialuronowy Wrocław
Kwas hialuronowy
Laserowe zamykanie naczynek Wrocław
Laserowe zamykanie naczynek
Likwidacja rumienia IPL Wrocław
Likwidacja rumienia IPL
Depilacja laserowa Wrocław
Depilacja laserowa
Nici PDO Wrocław
Nici PDO
Fotoodmładzanie IPL Wrocław
Fotoodmładzanie IPL
Cosmelan Wrocław
Cosmelan
Mezoterapia Wrocław
Mezoterapia
Mikrodermabrazja Wrocław
Mikrodermabrazja
Hydrobalans Wrocław
Hydrobalans
Laser frakcyjny Wrocław
Laser frakcyjny C02 Multipulse
Karboksyterapia Wrocław
Karboksyterapia
Ultraformer III Wrocław
Ultraformer III

CERTYFIKATY


Certyfikat Dermatolog Wrocław
Nasz gabinet posiada liczne certyfikaty, z którymi możecie się państwo zapoznać klikając w poniższy link.

REKOMENDACJE / CERTYFIKATY


Aw-Derma Wrocław - Medycyna i Dermatologia Estetyczna, Usuwanie blizn

Pytania i odpowiedzi


Gdzie znajduje się nasz gabinet


AW-DERMA Wrocław

ul. Boya Żeleńskiego 69c
51-162 Wrocław
Rejestracja 1000 - 1800

+71 325 25 89
+48 501-033-277


   Na przestrzeni ostatnich lat kwas hialuronowy wykorzystywany był w wielu dziadzinach medycyny: okulistyce, reumatologii, chirurgii dentystycznej oraz medycynie estetycznej.
Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w skórze. Jest podstawowym składnikiem skóry, który umożliwia utrzymywanie wody w tkankach. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość i jakość kwasu hialuronowego, co prowadzi do zwiotczenia skóry. Skóra robi się wysuszona, pojawiają się delikatne linie, a potem głębokie zmarszczki. Policzki i wargi tracą swoją objętość. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego który nawilża i nadaje objętości można zatrzymać czas, wygładzić zmarszczki, modelować wargi i poprawić kontur twarzy. Preparaty kwasu hialurowego są całkowicie wchłaniane, jego cząsteczki nie są wykrywane przez system immunologiczny jako ciała obce dlatego są to niewątpliwie najbardziej bezpieczne preparaty stosowane do korekcji zmarszczek. Ze względu na fakt że kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w tkankach preparat ten nie stwarza ryzyka reakcji alergicznej, nie wymaga wykonania żadnych testów skórnych przed zabiegiem. Efekt jest widoczny natychmiast i utrzymuje się kilka-kilkanaście miesięcy. Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w postaci przezroczystego żelu bardzo cienką igłą w miejsce wymagające korekcji. U pacjentów wrażliwych na ból można zastosować znieczulenie miejscowe przed zabiegiem. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują po 1-2 dniach. Uzyskany efekt utrzymuje się średnio 6-9 miesięcy. Jego trwałość zależy od okolicy poddanej zabiegowi, wieku pacjenta, trybu życia (palenie papierosów, silne nasłonecznienie, także solarium- skraca czas dziania preparatu). Oprócz działania wypełniającego uzyskujemy także efekt silnej stymulacji skóry, dzięki czemu po wchłonięciu preparatu skóra utrzymana jest w lepszej kondycji niż przed zabiegiem (kwas hialuronowy i kolagen posiadają silne działanie nawilżające).
Preparaty stabilizowanego, naturalnego kwasu hialuronowego (Restylane, Perlane, Restylane Fine Lines, Surgiderm 18, 24 XP, 30 XP) przeznaczone są do wypełniania głębszych zmarszczek i bruzd jak również modelowania i powiększania kształtu ust. 
Za pomocą preparatów kwasu hialuronowego korygujemy:
pogłębione bruzdy nosowo-wargowe
poziome i pionowe zmarszczki na czole
promieniste zmarszczki wokół ust i obniżone kąciki ust
kurze łapki
niewielkie blizny zanikowe w tym zmiany potrądzikowe
powiększanie i modelowanie kształtu ust
Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania kwasu hialuronowego?
Przeciwwskazania to :

- stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy
- choroby autoimmunologiczne
- niewyrównana cukrzyca
- tendencje do powstawania bliznowców
- aktywne zakażenia okolicy zabiegu
- choroba nowotworowa
- ciąża, okres karmienia piersią.

 Kto może wykonywać ten zabieg?

Wszystkie zabiegi zarówno z użyciem Surgiderm® do wypełniania zmarszczek, Surgilips® do modelowania ust, jak i Surgilift® PLUS do mesoliftu mogą wykonywać tylko lekarze.Czy należy w jakiś szczególny sposób przygotować się do zabiegu?

   Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch. Nie należy jedynie zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Jak wygląda zabieg?

   Jeżeli jest taka potrzeba to najpierw znieczula się miejsca, które będą poddane zbiegowi (krem znieczulający lub znieczulenie przewodowe). Następnie, po dokładnym odkażeniu skóry aplikuje się poprzez wstrzyknięcie cienką igła odpowiedniego dla danego pacjenta preparatu. SURGIDERM® wstrzykuje się najczęściej techniką liniową bezpośrednio w całą zmarszczkę w celu jej wypełnienia (pod bruzdy lub zmarszczki). Następnie wykonuje się delikatny masaż. Jak długo trwa zabieg?

   Sam zabieg trwa około pół godziny plus czas potrzebny na znieczulenie.Czy zabieg jest bolesny?

   Gdy przed zabiegiem odpowiednio wcześnie użyjemy kremu znieczulającego zabieg nie powinien być bolesny. Jak długo utrzymują się efekty estetyczne wypełnienia zmarszczek?

   Efekty estetyczne wypełnienia preparatami SURGIDERM® utrzymują się średnio od 9-12 miesięcy.Czy są jeszcze dodatkowe zalety zabiegu oprócz tych estetycznych, widocznych?

   Zaletą kwasu hialuronowego jest to, że po jego wchłonięciu się nigdy nie jest gorzej niż przed zabiegiem, a u wielu pacjentów jest lepiej, gdyż kwas hialuronowy pozostawiony w skórze cały czas pracuje nad nią, stymuluje ją, zmusza do pracy jak najlepszy, długo trwały zabieg kosmetyczny.Jakie mogą występować działania niepożądane?

   Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk czy drobne siniaczki, jednak efekty te znikają samoistnie w ciągu dwóch, trzech dni.Czy można wykonywać zabiegi o każdej porze roku, czy nie przeszkadza zbyt duże nasłonecznienie lub mróz?

   Zabiegi można wykonywać o każdej porze roku. Bezpośrednio po zabiegu unikamy słońca, solarium przez kilka dni, aby nie powstały przebarwienia w miejscach iniekcji. 
  Co się dzieje po zabiegu, czy można od razu wrócić do pracy, malować się, czy odczuwa się potem ból i drętwienie, czy są siniaki?

   Po zabiegu wykonuje się makijaż korygujący i można wrócić do pracy. Jeżeli działa jeszcze znieczulenie można odczuwać lekkie drętwienie. Oczywiście mogą pojawić się drobne siniaczki ale można je zatuszować makijażem.Graphic, Code & Design
by Oskar Leszkowicz Projekcja.pl / Projektor.pl

All Rights Reserved by
AW-Derma Wrocław - depilacja i medycyna laserowa, dermatolog, usuwanie blizn, botoks