Zaznacz stronę

 

PRZEBARWIENIA 

Przebarwienia są to brązowe plamki lub plamy o różnej wielkości i nieregularnym kształcie, pojawiające się na skórze twarzy, dłoniach i dekolcie.

Za kolor skóry odpowiedzialny jest barwnik-melanina. Pod wpływem różnych czynników może dojść do zwiększonej produkcji melaniny oraz nierównomiernego jej rozłożenia w skórze co uwidacznia się jako różnej wielkości brązowe plamy. Szacuje się, że Problem ten dotyczy około 30% kobiet po trzydziestym roku życia i około 90% po pięćdziesiątym. Często występowanie przebarwień jest związane z zaburzeniami hormonalnymi, wcześniejszym występowaniem zmian zapalnych ( np. trądzik) oraz z ekspozycją na promienie słoneczne po zastosowaniu substancji zwiększającej podatność skóry na ich wystąpienie, np. leki hormonalne (w tym antykoncepcyjne),miejscowe preparaty zawierające antybiotyki,retinoidy,niektóre zioła perfumy itp. Plamy barwnikowe i przebarwienia są problemem rozległym, a ich pochodzenie jest zróżnicowane.

 

Podstawową metodą zapobiegania przebarwieniom jest stosowanie filtrów UV i unikanie nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Dermatologia dysponuje różnorodnymi środkami do walki z tym uciążliwym problemem. Ważne jest ustalenie i jeśli to możliwe usuniecie przyczyny powstawania przebarwienia. Do likwidacji istniejących zmian stosuje się miejscową kurację kremami wybielającymi , peelingi medyczne, kurację laserową. Jednym, z najskuteczniejszych obecnie zabiegiegów jest Cosmelan. Wybór sposobu leczenia ustala lekarz na podstawie badania klinicznego, wywiadu i ewentualnych przeciwwskazań.

 

Cosmelan Wrocław

 

Terapia Cosmelan usuwa nawet intensywne plamy i przebarwienia skóry. W 98 na 100 przypadków redukuje intensywność plam o 95%. Mechanizm działnia Cosmelanu oparty jest na wykorzystywaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie tworzenia melaniny oraz zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy.) Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym.


Jak wygląda zabieg Cosmelan?

Zabieg składa się z kilku elementów. Najpierw oczyszczamy skórę preparatem przygotowującym ją do przyjęcia kremu „Cosmelan 1″. Po upewnieniu się, że nie występują żadne skutki uboczne działania preparatu, lekarz zaleca utrzymanie maski przez odpowiedni okres czasu.

Dalsza część terapii kontynuowana jest w domu. Pacjent udaje sie do domu, gdzie po określonym czasie zmywa maskę wodą. Terapia domowa polega na nakładaniu na obszar objęty zabiegiem preparatów „Cosmelan 2” i Hydravital K, otrzymanych w gabinecie lekarskim. Terapia kontynuowana jest w domu przez okres ok. 3 miesięcy.

Ostrzeżenie : To jest wyrób medyczny. Stosuj zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Gdzie znajduje się nasz gabinet

Call Now Button