Zaznacz stronę

Mezoterapia

Mezoterapia stosowana jest w dermatologii od lat 70. XX wieku. Jest prostą, niechirurgiczną metodą, zwaną „zastrzykiem młodości”. W widoczny sposób przywraca jędrność skóry, jak również zwalcza cellulit, rozstępy, hamuje proces wypadania włosów.

Polega na wstrzykiwaniu śródskórnie, małych dawek substancji leczniczych, bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo lub wymagające korekcji estetycznej. Do zabiegu mezoterapii wykorzystuje się roztwory, zwane koktajlami, które są mieszanką substancji rewitalizujących i regenerujących. Aktywne składniki są odpowiednio dobrane do rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta. Są to witaminy, mikroelementy, wyciągi roślinne, oligoelmenty, kwas hialuronowy, krzemionka organiczna itp.

Zabiegi te wykonuje tylko lekarz za pomocą odpowiednio dobranej igły i strzykawki lub też za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii. Zabieg nie jest mocno uciążliwy choć bolesny. U osób wrażliwych na ból stosuje się znieczulenie miejscowe przed zabiegiem.

Zabiegi mogą być stosowane na:
– ciało (szyja, dekolt, dłonie, brzuch, pośladki, uda)
– twarz (kurze łapki, pojedyncze zmarszczki, rewitalizacja całej skóry)
– włosy (skóra owłosiona głowy)

Mezoterapia przynosi widoczną i szybką poprawę kondycji skóry i włosów. Wymagana jest seria zabiegów wykonywanych początkowo w odstępach 7-10 dniowych, a następnie w celu „przypomnienia” dawka aplikowana jest co 21 dni ( okres całej terapii to ok. 3 miesiące),
Po zabiegu w miejscach iniekcji pozostają małe pęcherzyki, może im towarzyszyć niewielki obrzęk i zaczerwienienie. Objawy te ustępują po kilku godzinach do 2-3 dni w zależności od indywidualnej reakcji organizmu. Mezoterapia może być traktowana jako samoistny zabieg lub jako uzupełnienie innych metod leczniczych takich jak np. leczenie farmakologiczne, peelingi, masaże.

 

-Mezolift, Hydrobalans, Profhilo- wielodynamiczny wielopoziomowy remodeling

Według naszych doświadczeń w terapii drobnych zmarszczek, szczególnie zlokalizowanych pod i wokół oczu, na szyi i dekolcie najlepsze rezultaty daje wstrzykiwanie mocniej stężonych i gęstszych preparatów nieusieciowanego kwasu hialuronowego oraz jego połączenia  z aminokwasami i pepyudami oraz specjalnych preparatu kwasu usieciowanego . W przypadku tych pierwszych preparatów efekt widoczny jest już po 1 zabiegu, zabieg powtarzamy co miesiąc trzykrotnie, potem po 6 miesiącach.

Przeciwwskazania do mezoterapii i mezoliftu:

– uczulenie na podawane substancje (kwas hialuronowy)
– choroby autoimmunologiczne, z autoagresji
– cukrzyca
– choroby nowotworowe
– zmiany zapalne (aktywna opryszczka, zmiany ropne)
– alergie
– przyjmowanie środków przeciwzakrzepowych
– choroby skóry (wirusowe, bakteryjne)
– ciąża i okres karmienia piersią

Ostrzeżenie: To jest wyrób medyczny. Należy go używać zgodnie z instrukcją używania lub etykietą

Gdzie znajduje się nasz gabinet

Call Now Button