Zaznacz stronę

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja jest nowoczesną metodą mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnego urządzenia . W naszym gabinecie stosujemy mikrodermabrazję diamentową Pristine . Podczas mikrodermabrazji efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające głowic pokrytych warstwą diamentu oraz pompy zasysającej martwy, zrogowaciały naskórek.

Mikrodermabrazja pobudza produkcję kolagenu i elastyny, stymuluje naturalny wzrost nowej tkanki. W wyniku usunięcia wierzchnich warstw naskórka skóra staje się gładsza, jaśniejsza, świeższa i bardziej elastyczna już po pierwszym zabiegu. Głębsza mikrodermabrazja spłyca blizny i rozstępy, redukuje drobne zmarszczki, zmniejsza rozszerzone pory i przebarwienia. Zmiany histologiczne dotyczą nie tylko naskórka, ale również skóry właściwej (stymuluje mikrokrążenie i przepływ limfy, przyspiesza usuwanie toksyn z głębszych warstw skóry). Niewątpliwą zaletą zabiegu jest to, że jest on bezbolesny, prosty, trwa krótko i po jego wykonaniu pacjent nie jest wyłączony z życia codziennego. Bardzo dobre efekty w terapii przebarwień oraz trądzika daje łączenie zabiegów mikrodermabrazji i niektórymi rodzajami pilingów czy zabiegami IPL.

Wskazania do mikrodermabrazji:
– peeling twarzy i ciała
– blizny potrądzikowe

-przebarwienia
– uszkodzenia posłoneczne skóry (twarz,
ręce, szyja)
– zaskórniki i prosaki
– rozszerzone pory
– łojotok i suchość skóry

– plamy starcze – rozstępy
– wiotkość skóry
– drobne zmarszczki
– szorstki/nierówny/zrogowaciały naskórek
Częstotliwość zabiegów:
Zazwyczaj należy przeprowadzić serię ok. 6 zabiegów. Pierwsze trzy co tydzień, następnie trzy zabiegi co dwa tygodnie. Kolejne miesiące to zwykle jeden zabieg przypominający. Już po pierwszym zabiegu wygląd i kolor skóry wyraźnie poprawia się, w dotyku staje się ona gładsza, efekt ten zwiększa się po kolejnych zabiegach.
Wpływ mikrodermabrazji diamentowej na skórę:
– poprawa kolorytu i struktury skóry,
– zwężenie rozszerzonych porów,
– zmniejszenie ilości zaskórników,
– spłycenie powierzchownych zmarszczek,
– rozjaśnienie przebarwień i plam starczych,
– zmniejszenie łojotoku,
– spłycenie i wygładzenie blizn.
Objawy niepożądane po mikrodermabrazji:
– uczucie mrowienia, pieczenia, świądu – objawy te szybko ustępują
– niewielki rumień ,który szybko ustępuje

Gdzie znajduje się nasz gabinet

Call Now Button