Zaznacz stronę

Laserowe zamykanie naczynek-teleangiektazji na twarzy

 

Pajączki na twarzy (laser naczyniowy KPT)

Obecnie do leczenia poszerzonych naczynek na twarzy najchętniej jest używane światło lasera. System laserowy KTP/dioda znajduje zastosowanie przede wszystkim w usuwaniu nieestetycznych pajączków, naczyniaków rubinowych, płaskich ale także w leczeniu łagodnych zmian barwnikowych, małych włókniaków , brodawek łojotokowych, nieostrych stanów zapalnych w przebiegu trądzika różowatego. Decyzja o terapii laserem jest zawsze poprzedzona konsultacją dermatologiczną po wykluczeniu  wszystkich przeciwskazań. W naszym gabinecie laser KTP 532nm wykorzystujemy przede wszystkim do zamykania naczynek na twarzy,  leczenia wspomagającego trądzika różowatego oraz rumienia często w połączeniu z zabiegami IPL.

PRZYKŁADOWE WYNIKI ZABIEGÓW
Zdjęcia pokazują efekt u danego pacjenta.Efekty mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech organizmu pacjenta.

 

zamykanie naczynek Wrocławzamykanie naczynek Wrocław

zamykanie naczynek wrocławzamykanie naczynek wrocław

Zastosowania kliniczne

Laser jest jednym z najbardziej kompleksowych urządzeń wykorzystywanych we współczesnej medycynie estetycznej. Dzięki wiązkom o różnych długościach fal laser pozwala na pełne radzenie sobie z problemami estetycznymi. Choć zmiany takie jak pajączki, przebarwienia, czy nadmierne owłosienie mogą być leczone za pomocą różnych metod, w tym światła widzianego – żadna nie osiąga tak wysokiej skuteczności jak promień lasera. Dlatego, że choćby w przypadku pękniętych naczynek oddziałuje on bezpośrednio na oksyhemoglobinę i melaninę, dzięki czemu zamyka precyzyjnie wybrane, nawet drobne pajączki. Korzystne, często perfekcyjne efekty można uzyskać dzięki indywidualnemu dobieraniu metody leczenia, oraz odpowiedniej wiązki. Dokonuje się tego na konsultacji z lekarzem, który biorąc pod uwagę ogólny stan organizmu, strukturę oraz warstwy skóry może precyzyjnie określić potrzebną metodę leczenia. Do wyboru mają państwo generalnie dwie wiązki:

  • 532 – charakteryzująca się wysoką chłonnością jest przeznaczona przede wszystkim do mniejszych naczynek, położonych w górnych warstwach skóry. Wiązka łatwo wchłaniana jest przez pochłaniana przez oksyhemoglobinę, dzięki czemu dość szybko można uzyskać temperaturę tkanek gwarantującą zamknięcie naczynek.
  • 940nm jest wiązką o niższym, umiarkowanym poziomie chłonności. Gwarantuje więc korekcję pajączków nawet o dużej średnicy, położonych w głębokich warstwach skóry. Dzięki słabej pochłanialności naczynia nagrzewane są bardziej równomierne.

Ostrzeżenie:To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Gdzie znajduje się nasz gabinet

Call Now Button