Zaznacz stronę

Fotoodmładzanie IPL

Fotoodmładzanie jest to zabieg polegający na odmładzaniu przy pomocy światła. Używane do tego celu jest silne światło o odpowiedniej długości fali (technologia IPL), które pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu. Jednocześnie dochodzi do skracania i przebudowania włókien kolagenowych.

Fotoodmładzanie nie tylko poprawia wygląd, koloryt i teksturę skóry, ale również ją leczy. W sposób kompleksowy likwidowane są objawy starzenia się skóry: zmiany naczyniowe takie jak rozszerzone naczynka, „pajączki”, nadmierne rumieńce, trądzik różowaty, zaczerwienienia, oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze.

Podczas zabiegu cała powierzchnia twarzy naświetlana jest krótkimi impulsami światła, które odczuwane są jako chwilowe pieczenie. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, może wystąpić niewielkie złuszczanie naskórka. W celu uzyskania pełnego efektu zabiegi należy powtórzyć 2-5 razy w odstępach 3-4 tygodniowych.
Zabiegi te można stososować w każdym wieku – również u osób młodych w celach profilaktycznych. Równie często poddają się im panie jak i panowie. Jest to zabieg bezinwazyjny – bez użycia skalpela i naruszania ciągłości skóry. Bardzo dobre efekty daje łączenie naświetlań IPL z niektórymi rodzajami pilingów medycznych.

Przeciwwskazania:
– ciąża
– karmienie piersią
– ostry stan zapalny skóry

– choroby nowotworowe, nadczynność tarczycy, padaczka w wywiadzie
– mocno opalona skóra, stosowanie samoopalaczy, kremów brązujących, niektórych pilingów przed zabiegiem
– stosowanie kremu z retinolem i wit. C ( odstawić na 2 tygodnie przed kuracją)
– przyjmowanie leków (niektóre antybiotyki, leki antydepresyjne) i ziół fotouczulających (nagietek, dziurawiec) należy przestać używać 2-3 tygodnie przed zabiegiem .

Gdzie znajduje się nasz gabinet

Call Now Button