Zaznacz stronę

Karboksyterapia – w pakiecie najlepiej…

Urządzenie medyczne Venusian do karboksyterapii już w naszym gabinecie! Oferujemy ceny promocyjne na pakiety zabiegów skutecznie zwalczających takie problemy jak celulit, obrzęki pod oczami, zlokalizowany nadmiar tkanki tłuszczowej, wiotkość skóry ramion, brzucha.

Karboksyterapia czyli terapia dwutlenkiem węgla to nowa przełomowa metoda stosowana w medycynie estetycznej do leczenia takich przypadłości jak celulit , obrzęki pod oczami, zlokalizowany nadmiar tkanki tłuszczowej, zwiotczenia skóry, rozstępy czy zaburzenia krążenia obwodowego.

 

Jak to działa?

Iniekcja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru oraz poprawy mikrokrążenia i odnowy komórek. W odpowiedzi na obecność Co2 w skórze dochodzi do powstania reakcji zapalnej, co w rezultacie stymuluje procesy naprawcze i produkcję nowego kolagenu. Kilka tygodni później dochodzi do przebudowy skóry z towarzyszącym kurczeniem się włokien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry. W przypadku tkanki tłuszczowej wprowadzany gaz medyczny CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe.

Zwiększone ukrwienie wspomaga drenaż limfatyczny leczonego obszaru, poprawia metabolizm i przyspiesza wydalanie uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby adipocytów, poprawy wyglądu sylwetki. Z kolei odnowa komórek skóry i remodeling kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i zdecydowanej poprawy tzw. efektu ,,skórki pomarańczowej”.

 

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym podawaniu ściśle określonych ilości gazu medycznego CO2 za pomocą specjalnego urządzenia. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort, jego odczuwalność jest zróżnicowana osobniczo i zależy od powierzchni leczonego obszaru. Zabiegi powtarzamy 1 x w tygodniu w serii 6-10 zabiegów. Zabiegi na ogół  nie wyłączają pacjentów z codziennej aktywności i od razu po nich można powrócić do codziennych zajęć.

 

Czy terapia CO2 jest bezpieczna?

Dwutlenek węgla jest wydalany z organizmu w sposób naturalny, jako końcowy produkt wymiany gazowej organizmu. Podany podczas zabiegu CO2 jest transportowany do płuc a nastepnie wydalany , tak jak to się dzieje w końcowym etapie procesu fizjologicznego jakim jest oddychanie.

 

Czy istnieją przeciwskazania do zabiegu?

Do przeciwskazań należą:

– ostre i przebyłe zawały serca

– niestabilna dusznica piersiowa

– ostra niewydolność żylna

– ostre zakrzepowe zapalenie żył

– ciężka niewydolność nerek

– przebyty udar

– przebyty przejściowy atak niedokrwienny

– ciężkie nadciśnienie tętnicze

– niewydolność serca

– przewlekła niewydolność oddechowa

– przyjmowanie inhibitorów anhydrazy węglanowej i metforminy doustnie

– cukrzyca

– ciężka anemia

– przewlekła niewydolność wątroby

– ciąża, karmienie piersią

 

Jakie są wskazania do zabiegów karboksyterapii:

– celulit ud, pośladków, brzucha, pośladków

– lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej

– ,, worki” i opuchnięcia wokół oczu

– zwiotczenia po ciąży i odchudzaniu

-wiotkość skóry twarzy, szyi i drugiego podbródka

– rozstępy

– zaburzenia  krążenia obwodowego, objaw Raynauda

– problemy skóry głowy

 

Dlaczego stosujemy urządzenie do karboksyterapii Venusian ?

W naszym gabinecie starannie dobieramy sprzęt, na którym pracujemy. Kierujemy się przede wszystkim bezpieczeństwem, skutecznoscią i komfortem przeprowadzanych zabiegów. Urządzenie Venusian CO2 Therapy to certyfikowane ( certyfikat CE), posiadające status wyrobu medycznego klasy II b , zazawansowane technologicznie urządzenie włoskiej marki MBE do karboksyterapiii.

Jako jedyne urządzenie na rynku posiada czujnik wkłucia w naczynie, zapobiegający wylewom podskórnym. Posiada mikrokontroler sprawdzający czystość i ilość gazu oraz prędkość z jaką jest podawany . Venusian zaopatrzony jest w sensor kontrolujący wytrzymałość ciała na rozpieranie oraz temperaturę CO2. Dzięki zastosowaniu techniki podgrzewania gazu pacjent nie odczuwa botowarzyszącego iniekcji gazu, specjalnie opracowane protokoły podawania jak i obecność czujnika wkłucia w naczynia sprawiają , że po zabiegu nie występują siniaki. Urządzenie posiada testy bezpieczeństwa elektrycznego i kompatybilności elektromagnetycznej, a jego skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi.

Gdzie znajduje się nasz gabinet

Call Now Button